Lavinová mapa

Doporučujeme

 
Japonské Ostří
My Net Car

TOPlist


MATERIÁLY A TECHNOLOGIE » Zádový systém Gemma
Zádový systém Gemma

Anatomické batohy GEMMA logo

Anatomické batohy jsou určeny pro všechny formy pobytu v přírodě, od běžné turistiky a cestování až po náročný trekking a horolezectví. Základními prvky anatomických batohů Gemma jsou dvě duralové křížové výztuhy ve tvaru X, duralová bederní výztuha, anatomická stavba zádové části a bočního profilu batohu, odnímatelný bederní pás s originálním výkyvným sytémem a anatomicky tvarované nosné popruhy s posuvným systémem Vario.

Všechny tyto prvky společně dávají anatomickým batohům Gemma ty nejlepší vlastnosti - vysoký komfort nesení batohu, možnost vytvoření optimální polohy těžiště a výborné stability batohu na zádech.
Pro tyto vlastnosti jsou anatomické batohy Gemma již více jak 15 let vyhledávány nejen zkušenými cestovateli a dobrodruhy, ale zejména "běžnými" turisty, kteří dávají přednost komfortu.
Záruku 2 roky poskytujeme již od roku 2000

nosNosný systém VARIO

 1. Zajištění polohy 1
 2. Nastavení polohy
 3. Zajištění polohy 2 „VELCRO“
 4. Křížové duralové výztuhy
 5. Výkyvný bederní pás

Výkyvný bederní pás GEMMA:

Všechny anatomické batohy Gemma jsou opatřeny zcela originálním systémem výkyvného bederního pásu.
Komfortní bederní pás, je k tělu batohu výkyvně připojen ve čtyřech bodech. Dva body jsou ve středu pásu, kde jsou umístěny nosné popruhy a kovové spony. Spony jsou zasunuty a zajištěny v příčné duralové výztuze, která je již součástí zádového systému batohu. Další dva body jsou na bocích pásu, kde balanční popruhy zajišťují vystředění a fixaci polohy bederního pásu na těle člověka.

Jak tedy výkyvný bederní pás funguje?

Část hmotnosti naplněného batohu se přenáší na příčnou duralovou výztuhu a spojovací nosné popruhy, přes které se zatížení dál přenáší na vlastní bederní pás a tím na tělo člověka a na jeho spodní, pevnější část páteře.
Pokud je bederní pás správně zkonstruován, je nasazen na správném místě na těle a je dostatečně utažen dokáže přenést až 50 % hmotnosti batohu. Aby však splňoval svoji funkci ve všech pozicích nesení batohu (naklánění, chůze do kopce…) je třeba měnit jeho úhel vůči tělu batohu. Takto nakloněný pás pak bez problémů přenáší větší zátěž, neškrtí a nemá snahu se vysouvat nahoru tak jako tělo batohu.

Ojedinělý výkyvný systém pásu umožňuje velmi pohodlnou chůzi i přes poměrně široký a pevný bederní pás (nutný k dobrému rozložení hmotnosti). V případě nutnosti(snadnější přeprava batohu v autobusu či letadle) je možné bederní pás odejmout.

Bederní pás
1) běžný bederní pás, 2) výkyvný bederní pás Gemma

Velikosti bederního pásu:

Standard: velikost L
(obvod pasu max.110 cm)

Zakázka: velikost M
(obvod pasu max. 70 cm)

Materiály batohů

Walk, Trip, Hike - Nová řada univerzálních batohů byla vyvinuta pro široké použití při outdoorových aktivitách. Velkou předností těchto batohů je především nový nosný systém G 3D. Jeho jednoduchost a maximální funkčnost je založena na 3 speciálně tvarovaných opěrkách zad, které společně s duralovou výztuhou a anatomicky tvarovanými nosnými popruhy vytváří lehký a komfortní systém s velmi dobrou ventilací

CONDURA

 • cordura100% polyamid
 • polyuretanový zátěr
 • teflonová impregnace

   

  KTX

 • ktx100% polyester
 • PVC zátěr
 • povrchová impregnace

   

  Nosný systém G 3D

  1. nos3D3D opěrky zad
  2. Duralová výstuha
  3. Ventilace vzduchu

   

   

   

   

   


 •