Lavinová mapa

Doporučujeme

 
Japonské Ostří
My Net Car

TOPlist


MATERIÁLY A TECHNOLOGIE
Technologie a materiály

GORE-TEX

 

Gore-Tex Performance Shell

GORE-TEX Performance Shell™
 
Tyto výrobky jsou navrženy tak, aby poskytovaly prodyšný komfort a trvale nepromokavou ochranu. Jsou ideální pro nejrůznější outdoorové aktivity a vyhovují náročným požadavkům kladeným na outdoorové oblečení.

Gore-Tex Paclite Shell GORE-TEX Paclite Shell™
 
Výrobky GORE-TEX® Paclite® Shell jsou mimořádně lehké, snadno sbalitelné, nepromokavé a větruvzdorné. Představují ideální řešení v situacích, kdy potřebujete ušetřit prostor a hmotnost.
 
Gore-Tex Soft Shell GORE-TEX Soft Shell™
 
Výrobky z tohoto příjemného a teplého materiálu jsou navrženy tak, aby vám umožnily větší svobodu pohybu. Díky jejich speciální konstrukci nepotřebujete ani za chladného počasí tolik vrstev oblečení.
Gore-Tex Pro Shell GORE-TEX Pro Shell™
 
Tento materiál je navržen tak, aby splnil požadavky outdoorových profesionálů i sportovních nadšenců. Ideální do náročných a extrémních podmínek.
 

 

Další informace o materiálu Gore-Tex naleznete na českých oficiálních stránkách zde.  


OBLEČENÍ

 

Hyvent Fabric HYVENT FABRIC™
 
HyVENT® -  je nepromokavý a prodyšný materiál vyvinutý a testovaný společností The North Face® a využívající  tří vrstev polyuretanového zátěru. Tato technologie zaručuje vysokou prodyšnost minimálně 600g vodní páry na m2 za 24 hod. Vysoká odolnost a nepromokavost se zkoušela v laboratořích  The North Face Quality Assurance (Mullens Test) a I po 20 pracích cyklech vykazoval materiál odolnost  až 41 000 mm vodního sloupce na m2. HyVent® dělíme na  dvou- a třívrstvé, kdy třívrstvá laminace nevyužívá volně vložené podšívky, ale vypadá jako jeden celek.

HyVent® Alpha
– materiál využívaný hlavně v Summit Series® kolekci. Je to velice odolný a nepromokavý materiál využívající mikroporézní a hydrofobní laminaci zaručující pohodlí a prodyšnost I v těch  nejtvrdších podmínkách, protože jeho laminátová membrána  se skládá z téměř  půl milionu děr na čtvereční palec. Odolnost vůči vodě až 52 000 mm vodního sloupce na m2 a prodyšnost až 700 -750g/m2/24 hod.

HyVent® DT
-  využívá stejného principu, jako klasický HyVent materiál, ovšem s tím rozdílem, že třetí ochranná vrstva je nanesena ve velice tenké a microporézní vrstvě, která odděluje zátěr od těla. Tento materiál se označuje jako 2,5 vrstvý. Zaručuje obrovskou prodyšnost a sbalitelnost. Odolnost vůči vodě je 20 000 mm na m2 a prodyšnost vodních par je 750 – 800g/m2/24 hod.
 
APEX™ SOFT SHELL FABRIC APEX™ SOFT SHELL FABRIC
 
TNF™ Apex je průlomový softshellový materiál vyvinutý společností The North Face®. Je to směs unikátních vlastností fleecu a softshellu, kdy vnitřní strana materiálu je velice jemná na dotek a vnější vrstva je odolná vůči mechanickému poškození a zároveň ochrání před nepřízní počasí. Dle laboratorních testů nevykazoval žádnou výraznou změnu ani po 70 pracích cyklech.  Samozřejmostí je i voděodolná ochrana materiálu DWR

TNF™ Apex Aerobic
-  je nejprodyšnější a nejlehčí ze softshellových materiálů. Je určený pro vysoce aktivní pohyb jako je běh, cyklistika, lezení a pod. Tento materiál dovoluje díky své pružnosti neomezený pohyb. Váha materiálu se pohybuje od 113 – 198 g/m2

TNF™ Apex Universal
– již samotný název napovídá o všestranném použití tohoto materiálu, kde je samozřejmostí vysoká elasticita, tepelná ochrana a prodyšnost. TNF™ Apex Universal je určený pro méně aerobní sporty a v horších povětrnostních podmínkách, kde váha se pohybuje mezi 227 – 312 g/m2.

TNF™ Apex Climateblock – nekompromisní ochrana před zimou a v těžkých zimních podmínkách. Dokonale odolný vůči větru a vodě. Určený zejména pro lyžaře, snowboard a sněžnice. Váha: 312 – 397 g/m2.
 
WINDWALL™ FABRIC WINDWALL™ FABRIC
 
WindWall® - je vysoce hustě tkaný fleecový materiál od společnosti The North Face®, který zaručuje částečnou větruodolnost a díky dobré prodyšnosti zároveň pohodlí a komfort.

WindWall® 2 má navíc jemnou fleecovou vrstvu, takže je ještě příjemnější a teplejší.
 
TKA fleece TKA FLEECE
 
TKA 100 – teplý, velice lehký a prodyšný fleece. Tento 100% polyesterový mikro-fleece byl navržen tak, aby byl trvanlivý a odolný proti žmolkování. Je vhodný na všechny aerobní sporty v přírodě.

TKA 200 – středně těžký fleece vhodný jako izolační vrstva pod svrchní bundu anebo samostatná svrchní vrstva.

TKA 300 – nejteplejší fleecová vrstva z řady TKA. Opět použitelná jako izolační vrstva pod svrchní bundu nebo jako samostatný kus svrchního oblečení.

TKA Superstretch – vysoce přizpůsobivá strečová fleecová tkanina. Kombinace polyesterového vlákna a spandexu vytvořila materiál, který přesně sedne vašemu tělu. Uvnitř velice příjemný na dotek a vrchní část odolná vůči oděru. Vhodný zejména pro aktivní pohyb.
 
SUMMIT SERIES ™  SUMMIT SERIES ™
 

Summit Series ™ - Developed for the most serious athletes, the Summit Series™ features our athlete-tested and technically-advanced apparel and equipment. This premier collection is designed for expedition use from base camp to summit, where the extremes of weather, terrain and temperature demand the highest level of performance.
GOOSE DOWN FILLS  GOOSE DOWN FILLS
 

Only the highest quality goose down, tested for loftiness, moisture resistance and ability to regain its loft after compression.
POLARTEC® FLEECE  POLARTEC® FLEECE
 

The standard for lightweight warmth and breathability.
PRIMALOFT®  PRIMALOFT®
 

Primaloft ™ - is the ideal material for going fast and light due to its superior compressibility and softness in an unltralight package, making it ideal for high-paced adventures where travelling small and light is key.
VAPORWICK® 

VAPORWICK®
 

VaporWick ™ - látka, odvádějící pot od těla na vnější stranu látky, kde se snadno odpařuje. Tento proces je zaručen hydrofobními vlákny, která transportují pot do míst s nižší hustotou vláken, kde se následně mnohem rychleji odpařují a pomáhají vás udržovat v pohodlí a suchu.

UPF PROTECTION  UPF PROTECTION
 
Toto syntetické mikrovlákno nabízí ultrafialovou ochranu proti účinkům škodlivého  UV záření a zároveň podporuje vysokou prodyšnost v horkém podnebí. UV záření je neviditelná část slunečního záření, která způsobuje předčasné stárnutí  a v horších případech i rakovinu kůže. Oděvy s UPF ochranou nabízejí vysokou ochranu proti UV záření i při dlouhodobém vystavení na slunci.
 
DWR FINISH  DWR FINISH
 
Prodlužuje životnost tkaniny proti vodě.
WINDSTOPPER  WINDSTOPPER
 
Poskytuje ochrana proti větru a odvádí přebytečnou vlhkost.
ZIP-IN FEATURE  ZIP-IN FEATURE 

Systém vpínání různých vrstev oblečení The North Face pro pohodlí v každém počasí.

 
 SPACÁKY
 

 

SHADOWLITE™ HYVENT™  SHADOWLITE™ HYVENT™
 
Lehká a velice odolná tkanina vyvinutá  The North Face® zejména pro spací pytle, kdy dokonale chrání izolační vrstvy uvnitř spacáku proti pronikání okolní vlhkosti. Tím je zaručen tepelný komfort a životnost izolační náplně.
 TRAPEZOID BOX BAFFLES

 TRAPEZOID BOX BAFFLES
 
Expediční spacáky využívají zvláštního lichoběžníkového konstrukčního uspořádání komor, aby byl zajištěný zprávný přenos izolační náplně v místech, kde je tělo obzvlášť citlivé na chlad. Další přidané komory v oblasti trupu a nohou zaručují, že izolační náplň zůstává na místech, kde je nejvíce zapotřebí.

VAULTED FOOTBOX VAULTED FOOTBOX
 
Tvarovaný prostor pro nohy. Eliminuje „mrtvý“ prostor ve spodní části spacáku a tím pádem zůstávají  nohy více v teple.

 

    BATOHY
 

X-RADIAL™ SUSPENSION SYSTEM X-RADIAL™ SUSPENSION SYSTEM
 
The North Face ® X Radial ™ Suspension systém je revoluční systém podpory zádového systému díky volně vložené kovové X konstrukci. Ta kopíruje proti pohyb boků a ramen a umožňuje tím přirozenou chůzi, aniž by batoh svého uživatele výrazně omezoval.
E-VAP™ E-VAP
 
Speciální perforovaná pěna pro zajištění komfortu a dostatečného odvětrání na zádech a v ramenních popruzích. E-VAP™ pěna je lehká a tvarově stálá, takže při delším nošení batohu nikde netlačí.
OPTI-FIT™ SUSPENSION OPTI-FIT™ SUSPENSION

Nový Opti-Fit™  systém zajišťuje bezpečnost, stabilitu a comfort. Je snadno nastavitelný. Hliníkový V profil účinně přenáší váhu zatížení na polstrované bederní popruhy a zadní panel Verti-Cool ™ zajistí odvětrání podél páteře.

    

BOTY

 

TNF WINTER GRIP™ RUBBER OUTSOLE COMPOUND TNF WINTER GRIP™ RUBBER OUTSOLE COMPOUND
 
TNF WINTER GRIP™ - je měkká, pryžová směs určená výhradně do zimních podmínek k zajištění optimální ochrany v mokrém sněhu. Tyto podrážky zároveň využívají specifických výstupků, které se “zakusují” na místech hlavního kontaktu podrážky se sněhem a chrání tak před případným uklouznutím.
NORTHOTIC™ FOOTBED NORTHOTIC™ FOOTBED

Northotic™ - vložka  poskytující, stabilitu, ochranu a odpružení na vašich cestách.
X-2™ CUSHIONING X-2™ CUSHIONING
              
Odpružení speciálně vyvinuté  The North Face s použitím přesně tvarované EVA podešve, která zajišťuje optimální odpružení a oporu na patní i přední části obuvi. Krok se díky tomu stává přirozenější ale bota zároveň zůstává lehká. Samozřejmostí je důležitá torzní stabilita. Varianty X-2™ se vyvinuly jak pro podrážky Vibram, tak pro vlastní Tenacious Grip podrážky a procházejí kompletně celou multisport kolekcí bot.
GORETEX u obuvi GORETEX u obuvi 

Poskytuje trvalou ochranu proti dešti a větru.
H20 PROOF  H2O PROOF 

H2O Proof je impregnace na vnější látce obuvi, která zajišťuje nepromokavost.
ULTRATAC™ RUBBER OUTSOLE COMPOUND ULTRATAC™ RUBBER OUTSOLE COMPOUND
 
Je podrážka zaručující dobrou přilnavost na všech druzích suchého, ale i mokrého terénu.
VIBRAM® OUTSOLE TECHNOLOGIES VIBRAM® OUTSOLE TECHNOLOGIES
 
We collaborated with Vibram, long respected for quality and durability, to create various outsoles (Vibram® Humbolt Outsole, Vibram® Mikeno Outsole, Vibram® Walsh Outsole, and Vibram® Rubber Outsole Compound) with superior traction, stability and protection.
NORTHFIT™ NORTHFIT
 
Zkušenosti získané testováním při chůzi v těžkém terénu a běhu našimi sportovci dali vzniknout bezkonkurenčnímu tvaru, který dokáže přesně obepnout chodidlo a ba co víc, dokáže se i přizpůsobit při namáhavé chůzi nebo dlouhém běhu, kdy se noha dokáže zvětšit.
torque-control™ TORQUE CONTROL
 
Optimal pronation guidance to support low arches and achieve maximum stability, giving a more efficient turnover while also providing a platform that adjusts to unpredictable surfaces, such as trails.
X-FRAME™ X-FRAME
 
Trekingové boty jsou určené do těžkého terénu. Při dlouhých trecích, kdy jsou nošeny těžké batohy jsou kotníky vystaveny velikému tlaku. Jako ochrana proti možnému zranění bylo vyvinuto vyztužení po stranách bot, pro lepší oporu kotníků.
SNAKE PLATE™ SNAKE PLATE™

Patentovaná mezistélková ochrana běžeckých bot, kdy je potřeba při dlouhém běhu mít dobrý cit a dobrý odraz, ale zároveň je potřeba, aby byla noha chráněna před ostrými nerovnostmi v terénu.
TERRAIN HARNESS™ TERRAIN HARNESS™    TORQUE CONTROL™
                       
Po analyzování nespočetných párů bot a konzultování s předními běžci, kdy každý z nich má jinou stavbu chodidel a došlap při běhání je také jiný, byli vyvinuty tři systémy boční ochrany  a zároveň podporují  lepší výkon při odrazu. První z nich je neutrální Unleashed Performance, druhý z nich Terrain Harness a jako poslední pro maximální stabilitu Torque Control.
X-DOME™ X-DOME
 
X-Dome ™ funguje podobně jako pružina a nutí běžce do optimálního odrazu a zároveň při dopadu nedochází ke ztrátě energie.
HYDROSEAL™  HYDROSEAL
 
Vysoce prodyšný a nepromokavý hydrofobní laminát, který udržuje nohu v suchu i v nepříznivém počasí
HEAL CRADLE™ HEAL CRADLE™
 
Kombinace  EVA pěny a PU  kolíků dokonale absorbuje nárazy při chůzi v terénu.